yılmaz köse

Başkan

Yılmaz KÖSE

Başkan’ın mesajı

Yılmaz Köse

Dünyada ve ülkemizde baş gösteren salgın, yaşam biçimimizden, beklentilerimize; tüketim alışkanlıklarımızdan, çalışma hayatımıza kadar hayatımızın her alanını maalesef olumsuz etkiledi.

Mesleğimiz de salgından en fazla etkilenen meslek grupları arasında yer aldı. Aynı zamanda yaptığımız işin ve sunduğumuz hizmetlerin ne kadar hayati öneme sahip olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Camiamız, salgın sürecinde çalışmalarına ara vermeden devam etmek zorunda kaldı. Ancak tüm bu özverili çalışmanın gelirlerimize yansıtılamaması camiamız adına üzücü oldu.

Oda yönetim kurulu olarak, 2019 yılı mayıs ayında göreve başladığımız dönemden itibaren, mesleki menfaatlerimizi ön planda tutarak odamızın ekonomik yapısını iyileştirmeyi öncelikli hedefimiz olarak belirledik. İyileştirme çalışmalarına tasarruf önlemleriyle başladık. En büyük masraf kalemimiz olan kira yükünden kurtulmak için kendi hizmet binamız için sıkı bir çalışma yürüttük ve üyelerimizin daha çok bir araya gelebilmesini sağlayacak yeni hizmet binamıza kavuştuk.

Diğer yandan Oda ismimizin kısaltmasını “FESMO” olarak güncelleyerek markalaşma yolunda önemli bir adım attık. 2022 yılına yeni logomuz, kurumsal kimliğimiz, yeni web sitemiz ile yeni binamızda girmenin ve geleceğe emin adımlarla yürümenin mutluluğu içerisindeyiz.